Spoštovani starši!

Posredujem dodatna pojasnila MIZŠ za potrebe nujnega varstva otrok (citirano iz okrožnice):

Nujno varstvo se organizira za otroke, katerih oba starša ali eden od staršev, ki je samohranilec, sta zaposlena v sektorjih kritične infrastrukture, določenih v 4. členu Zakona o kritični infrastrukturi (Uradni list RS, št. 75/17), v zavodih s področja vzgoje in izobraževanja, zavodih s področja socialne varnosti, v Slovenski vojski, Policiji in v poklicnih gasilskih enotah.

Odlok določa, da se zaposlitev staršev ugotavlja na podlagi potrdila delodajalca (drugi odstavek 2. člena), kar pomeni, da morajo starši (oba starša ali eden od staršev, ki je samohranilec) vrtcu predložiti ustrezno potrdilo o zaposlitvi.

Obveščam vas tudi, da v času zaprtja vrtcev oziroma ko vrtci zagotavljajo samo nujno varstvo (1. 4. do 11. 4. 2021), ste starši, katerih otroci vrtca ne bodo obiskovali, plačila oproščeni. Koriščenje nujnega varstva pa je za starše plačljivo.

Prilagam obrazec, ki je potreben za izkazovanje nujnega varstva in ga izpolni delodajalec.

 

Prosim, če mi potrdila pošljete do srede (jutri)  do 10.00.

Hvala za razumevanje

Cveta Rošer, mag. prof. PV
pom. ravnateljice in vodja VVE Medo

(Skupno 51 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost