Spoštovani starši oz. skrbniki!

Starši oz. skrbniki imate ključno vlogo pri preprečevanju širjenja nalezljivih bolezni in okužb v vrtcih.

Pomembno lahko prispevate k zmanjšanju tveganja za širjenje okužb, če dosledno upoštevate priporočila tudi glede ponovne vključitve otroka po preboleli bolezni oziroma okužbi. S tem omogočite, da se otroci dobro pozdravijo preden se ponovno vključijo v skupino in da bolezni ne širijo na sovrstnike.

Starše oz. skrbnike naprošamo, da pred ponovno vključitvijo otroka v vrtec po preboleli nalezljivi bolezni, okužbi ali poškodbi, vrtcu predložite izjavo, da je otrok zdrav in da ne prenaša okužbe oziroma nalezljive bolezni.

Prosimo vas, da to storite preko posebnega obrazca – Izjava staršev o preboleli bolezni, na katerem s podpisom potrdite resničnost izjave.

 

 

Hvala za razumevanje!

 

(Skupno 167 obiskov, današnjih obiskov 1)