Pozdravljeni!

Tudi vaši jezički potrebujejo telovadbo. Verjamemo, da se veliko gibate na svežem zraku. Ko boste imeli čas pa le razmigajte še vaše jezičke.

Poleg veliko igre, kjer se razvijajo grobe in finomotorične spretnosti otrok so zelo dobrodošle govorne igre, ki pomagajo izboljšati delovanje govornega aparata (dihanje, pihanje, motorika govoril) pri vseh predšolskih otrocih v vseh starostnih obdobjih.

Te igre naj se izvajajo na prijeten način, da otroka pritegnejo in kjer se lahko otrok zabava, a hkrati krepi delovanje svojega govornega aparata. Vse govorne igre lahko izvajamo v spontanih situacijah, na sprehodu, vožnji v avtu. Otroka ne silimo, da že prvič naredi ali izvede aktivnost pravilno, raje ga pohvalimo za sodelovanje in naslednjič spet spodbudimo otroka h govornim igram, ki pa naj ne trajajo predolgo (raje vsak dan 5min).


V prilogi vam ponujamo konkretne primere govornih iger ter vam in vašim otrokom ob igranju le – teh želimo veliko zabave.

Razgibajmo jeziček!

(Skupno 70 obiskov, današnjih obiskov 1)