SVETOVNI DAN ZDRAVJA

7. april je svetovni dan zdravja. Letošnja tema tega dneva je podpora medicinskim sestram, zdravstvenim tehnikom in babicam pri njihovem delu.

V trenutnem času, ko se spopadamo z epidemijo novega koronavirusa je njihovo delo še posebej pomembno. Pokažimo jim, da smo v mislih z njimi, da smo za njihovo požrtvovalnost in strokovno opravljeno delo hvaležni.

Ostanimo doma in jih s tem podprimo!

Na svetovni dan zdravja smo za vas pripravili gibalno aktivnost!

Pomlad se je začela prebujati, zunaj sije sonce in postaja vse toplejše. Zato smo za vas pripravili zanimivo motorično aktivnost »Poskok pošastnih tac«, ki jo otroci in tudi starši lahko izvajate na prostem ali če imate več prostora tudi v stanovanju. Od vsa bo zahtevala le malo časa za pripravo.

Dejavnost si lahko pogledate na povezavi: https://youtu.be/b9cOfnIutXk

Material, ki ga potrebujete za izdelavo:

• papir ali blago v različnih barvah,
  • lepilni trak,
  • svinčnik,
  • škarje.

Kaj storiti:
1. Začnite z zbiranjem različnih barv papirja ali blaga. Pozorni bodite, da boste dobili enakomerno številko vsake barve, tako da boste imeli pare.
2. Na enem od listov sledite obrisu stopala pošasti (lahko izrišete tudi druge motive, ki so pri otrocih priljubljeni).
3. Izrežite pošastni tisk.
4. Prerišite obris na papir ali blago in ga izrežite. Ponavljajte, dokler ne boste izrezali vseh svojih odtisov. Otroci, ki  so s škarjami že spretni lahko sami iz strižejo odtise.
5. Z lepilnim trakom pritrdite pošastne tace na tla.
6. Vsako pošastno taco obrnite na drugo stran, s tem boste stopnjevali zahtevnost.

Različne variacije izpeljave igre:
Predšolski otroci lahko prepoznavajo barve, le te med poskakovanjem poimenujejo. Lahko preštevajo kaliko krat so skočili.

Osnovnošolci lahko skoke štejejo po dvojicah (2, 4, 6 …).